Sylwia trzecia w Polsce

Można rzec, lepiej późno niż wcale. Z małym opóźnieniem informujemy o starcie naszych zawodniczek w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie, która 9 lipca zakończyła się w Ząbkowicach Śląskich. Z tej najważniejsze imprezy w roku przywieźliśmy brązowy medal w kategorii do 60 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęła Sylwia Grygiel, dla której jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. W pierwszym pojedynku Sylwia wygrała z Sandrą Damazyn z Boxing Team Szamotuły. W walce półfinałowej uległa niestety Patrycji Pelińskiej z Kaczor Team Wałbrzych, stając się tym samym brązową medalistką Mistrzostw Polski.

Druga z naszych zawodniczek, Daria Witkowska już w pierwszej potyczce musiała uznać wyższość Pauliny Wierzyk z Boks Team Oława, zajmując w ten sposób miejsce 5-8. Daria dopiero nabiera doświadczenia ringowego i już sam start w ścisłym finale, można uznać w jej przypadku za mały sukces.

Warto dodać, iż w turnieju finałowym zaprezentowały się 94 zawodniczki z 48 klubów. W klasyfikacji klubowej GKS BOXEO Dąbrowa Chełmińska, pod skrzydłami trenera Rafała Zbyluta, uplasował się w samym środku stawki zajmując 24 miejsce. Najlepszym klubem został po raz kolejny BKS Skorpion Szczecin.

Na koniec chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, tj. firmom Optik Center Ekspres, Dan-Mat Auto, firmie spedycyjnej Ages, PHU Kowalski, wypożyczalni strojów Maskarada, a także Urzędowi Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej. Bez ich wsparcia wyjazd do Ząbkowic Śląskich na pewno nie byłby możliwy.

Osobne podziękowania chcielibyśmy złożyć firmie Adamex, która ufundowała nam nowe stroje oraz dresy klubowe. O tym jak prezentują się w nich nasze zawodniczki, możecie przekonać się zapoznając się z krótką fotorelacją, którą prezentujemy w rozwinięciu.